Pusty_hrad_small

Deserted Castle-Zvolen

Zvolen (Latin: Vetero Solium, German Alt Sohl, Hungarian: Zólyom) belongs to oldest towns in Slovakia. Its oldest preserved historical dominant is Deserted Castle called also Old Zvolen. Deserted Castle – originally royal gardian castle is the biggest medieval castle in…

More info

orava_small

Orava Castle

Tento honosný a mohutný hradný komplex zložený z Horného, Stredného a Dolného hradu budovali a prestavovali od 13.st. až do prvej polovice 20.storočia. Je jedinečným dôkazom skoro všetkých architektonických slohov od románskeho slohu, cez gotiku, renesanciu, baroko až po romantizmus.

More info

Hrad_strecno_small

Strečno Castle

Unique castle which seems like it outgrew from the rock. The locating as well as the whole construction of the castle is breath-taking…

More info

Sklabinsky-hrad_small

Sklabiňa Castle

Je zrúcanina na nevysokom návrší (626 m n. m.) tesne nad obcou Sklabinský Podzámok v dolnej časti Kantorskej doliny v severozápadnej časti Veľkej Fatry, 9 km na východ od Martina.

More info

Somoska_small

Castle Šomoška

Tentokrát Vám ponúkam tip na veľmi príjemný rodinný výlet, cestu náučným chodníkom na malebný hrad Šomoška. Hrad sa nachádza na hranici Slovenska s Maďarskom, neďaleko hraničného prechodu Šiatorská Bukovina – Šalgotarián, 30 km od mesta Lučenec.

More info

Viglas_small

Castle Vígľaš

Vígľašský zámok je postavený na severnom výbežku Korčína (pohorie Javorie) nad riekou Slatina, juhovýchodne nad obcou Vígľaš. Popod hrad viedla už od stredoveku cesta, spájajúca Zvolen a Novohrad. Dnes tadiaľ vedie cesta a železničná trať zo Zvolena do Košíc. Od Zvolena je Vígľaš vzdialený 14 km.

More info

Sasovsky-hrad_small

Šášov Castle

Hrad je neprehliadnuteľný, je ho krásne vidieť z cesty zo Žiaru nad Hronom do Zvolena. Postavený je na vysokom brale nad riekou Hron, na jeho ľavom brehu, v severnej časti malebných Štiavnických vrchov.

More info

Spissky-hrad_small

Spis Castle

Spišský hrad v Hornádskej kotline, neďaleko miest Levoča a Spišská Nová Ves, je ďalším príkladom mimoriadneho citu niekdajších staviteľov a schopnosti vybudovať dominantu, ktorá sa prirodzene vyníma nad okolím.

More info