Informačný turistický portál 

Ponúkam Vám informácie po horách a pamiatkach stredného a severného Slovenska. Zavediem Vás na miesta, na ktoré by ste sa radi pozreli, ale nemáte na ne s kým ísť, nemáte sa ku ním ako dostať, alebo nepoznáte terén a neriskujete možnosť zablúdenia v horách. Ponúkam Vám informácie o značených turistických trasách Vysokých Tatier, Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. V Nízkych Tatrách Vám ponúkam sprevádzanie pri výstupe na Ďumbier a ostatné vrchy v hrebeni Nízkych Tatier. Informačný portál je rozšírený o ďalšie turistické ciele vo Veľkej Fatre, Kremnických a Štiavnických vrchoch, na Poľane a Javorí. V prípade sprevádzania po Pustom hrade (Starý Zvolen) poskytujem odborný výklad o histórii ttejto najstaršej svetskej pamiatky na strednom Slovensku, ako aj o histórii mesta kráľov – Zvolene.

horsa-na-hory-logo-2

Zatiaľ ako jediný sprievodca sprevádzam turistov na jeden z najstarších a najrozsiahlejších hradov Slovenska, hrad Starý Zvolen, známejší pod názvom Pustý hrad, kde sa zdržiavali uhorskí králi už pred 800 rokmi. Hrad sa stále skúma a archeológovia už odkryli množstvo nálezov, dva bronzové poklady a potvrdili osídlenie tejto lokality od eneolitu, cez dobu bronzovú, železnú, rímsku, veľkomoravskú až po stredovek. Návštevníkov, ktorí nemajú sily vyjsť na hrad po svojich, môžem vyviesť až hore na hrad osobným autom. Túto službu radi využívajú klienti okolitých kúpeľov, ktorí môžu vidieť tento veľkolepý hrad a dozvedieť sa o ňom z úst sprievodcu, kto a ako tu žil pred mnohými storočiami…
V súčasnej dobe sprevádzam aj väčšie skupiny zájazdy po kráľovskom meste Zvolen (cena 30€ za hodinu).

Od decembra 2013 som svoju činnosť rozšíril o fotografické služby. Špecializujem sa na fotografovanie krajiny a historických pamiatok.

Od mája 2014 ponúkam na predaj vlastné pohľadnice>> . Objednávky prijímam na dole uvedenej mailovej adrese, bližšie informácie poskytujem aj telefonicky.

Pri záujme o sprievodcovské služby je potrebné si ich vopred objednať (telefonicky: 0904263073, e-mailom: horsanahory@gmail.com)