zvolen_small

Zvolen – Castle

Zvolen spreads on the confluence of the rivers Slatina and Hron in the South-West of the Zvolen basin between the Kremnické vrchy, Javorie and Zvolen Highlands. The east of the basin…

More info

Banska-Stiavnica_small

Banská Štiavnica

Územie mesta bolo osídlené Keltami už v 3. – 2. storočí pred n. l., ktorí tu ťažili zlato. Z roku 1156 je najstaršia písomná zmienka o meste, ktoré sa spomína ako terra banensium – zem baníkov. V 13.storočí do Banskej Štiavnice prišli osadníci z Tirolska a Saska z roku 1217.

More info

Turcianska-Stiavnicka_small

Turčianska Štiavnička

Turčianska Štiavnička – obec neďaleko Martina na úpätí Veľkej Fatry. Známa predovšetkým Révajovským kaštieľom, veľkým parkom pri ňom a ako rodisko básnika Jána Kostru. Teplické serpentíny je sústava horských rybníkov spojených potôčikom, tečúcim popri horskom chodníku serpentínami.

More info

bb_small

Banská Bystrica

Jedno z trojice najvýznamnejších slovenských banských miest má prekrásnu polohu v severnom cípe Zvolenskej kotliny, na ohybe rieky Hron na úpätí Kremnických a Starohorských vrchov. Prirodzenou dominantou stojacou tesne nad mestom je vrch s krásnym slovenským názvom – Urpín.

More info