Budapest_uvod

Tropicarium & oceanárium Budapešť

Doprava je zabezpečená mikrobusom (8 miest), alebo osobným autom. Cena za prepravu je 25,-€, dieťa do 14 rokov 20,-€. Otvorené je denne od 10:00 do 20:00hod. Výlet je možné uskutočniť ktorúkoľvek sobotu a nedeľu. Výlet je celodenný, od 8:30 do 18:00hod. Podmienkou je minimálny počet prihlásených osôb, dvaja dospelí a dve deti. Vstup do Tropicaria&Oceanária je bezbariérový.

Navštívte najväčšie morské akvárium v Strednej Európe – Tropicarium a oceanárium v obchodnom dome Campona na juhu Budapešti na pravom brehu Dunaja. Vrele odporúčam nie len rodinám s menšími deťmi, ale aj teenagerom a aj ľuďom, ktorí už čo-to zažili a videli. Toto stojí fakt za to, sotva stretnete človeka, ktorý by z Tropicaria a oceanária odchádzal sklamaný.
Komplex morského akvária – Tropicaria je vybudovaný na rozlohe 3000 m². Vybavený je špičkovou japonskou technológiou, celý chod komplexu riadi počítačový program. O živočíchy a rastliny sa stará asi 30 biológov, veterinárov a ošetrovateľov.

Morské žraločie akvárium

Hlavnou atrakciou podmor-ského sveta Tropicarium je 1,6 mil. litrové akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú vyrobené zo špeciálneho 16 cm hrubého panoramatického skla. Návštevníci tak môžu obdivovať až dvojmetrových tigrých či hnedých žralokov z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov. Mohutné žraloky a raje Vám budú plávať ponad hlavy a vy sa budete cítiť, ako na prechádzke podmorským tunelom v tropickom pásme svetového oceána. Je to jedno z miest, ktoré vie učarovať nie len deťom, ale aj dospelým.


Dažďový prales

Ďalšou atrakciou je imitácia tropického pralesa, v ktorom je napodobnená skutočná tropická klíma. V ,,pralese” s obrovskými porastmi sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí a na aligátorov začne počas 2 minút padať vlažný tropický dážď. Počas dažďa všetci obyvatelia pralesa náhle ožijú. Pre návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok. V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta ( hodvábne opice ), aligátory, žraloky, raje, hady, jaštery, pavúky…

Morský bazén

Do tohto ,,mora” sa dívate klasicky zvrchu a môžete si doň namočiť ruky a pohladiť raju!!! Stačí ponoriť ruku a prítulné raje sa Vám budú obtierať o ruky (samozrejme nekopú). Deti môžu vliezť do skleneného výklenku a dívať sa pod hladinu z perspektívy malej podmorskej ponorky.